JE-Pistons Kit EJ205 Impreza WRX’02-05 92.50mm(8.5:1)Stkr 79
768,85 €
2 em stock
REF:
JE-314447
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EJ205/207 |
| Bore - Actual | 92.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.31- mm |
| Dome Volume | -15.3 cc |
| GTIN | 00193564005373 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 277,00 mm |
| Package Weight | 2352.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3642 |
| Stroke | 79.00 mm |
| Weight - Nominal | 353 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit EJ205 Impreza WRX’02-05 92.50mm(8.5:1)Stkr 79” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.