JE-Pistons Kit Chrysler 2.0 ECB/ECC 88.50 mm 10.5:1
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-242871
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 420A |
| Bore - Actual | 88.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.40 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Dome Volume | 7.6 cc |
| GTIN | 00193564036179 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3484 |
| Weight - Nominal | 351 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Chrysler 2.0 ECB/ECC 88.50 mm 10.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.