JE-Pistons Kit Chrys. Gen 3 HEMI 6.4L 10:1 4.100″
1 141,11 €
Esgotado
REF:
JE-367218
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | HEMI – GEN 3 |
| Bore - Actual | 4.100 in |
| Bore - Oversize | 0.010 in |
| Compression Height | 1.210 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Dome Volume | -5.20 cc |
| Head Volume | 74.00 cc |
| Piston Pin Diameter | .927 in |
| Ring Set Recommended | JG6108-4104-0 |
| Rod Length | 6.200 in |
| Skirt Type | Round |
| Stroke | 3.724 in |
| Weight - Nominal | 436 g |
| Build Type | Build on Demand |
| GTIN | 00193564217950 |
| Image Info | These images are representative |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Chrys. Gen 3 HEMI 6.4L 10:1 4.100″” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.