JE Pistons Kit 400 SBC INV DOME B:4.125
1 264,46 €
JE Pistons Kit SBC INV DOME B:4.125
1 264,46 €
JE Pistons Kit CHRY 426 HEMI B:4.500
1 264,46 €
Esgotado
REF:
JE-232517
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chrysler |
| Modelo Veículo | 426 HEMI |
| Block Height | 0.000 in |
| Bore - Actual | 4.500 in |
| Bore - Oversize | .250 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.795 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.0 @ 174cc |
| Displacement | 528 ci |
| Dome Volume | 62.0 cc |
| GTIN | 00193564031761 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 1.031 in |
| Ring Set Recommended | J10008-4500-5 |
| Rod Length | 6.860 in |
| Stroke | 4.150 in |
| Weight - Nominal | 900 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE Pistons Kit CHRY 426 HEMI B:4.500” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.