JE Pistons Kit Chevy LS7 DISH/INVDM -30CC B:4.125
1 171,94 €
Esgotado
REF:
JE-311916
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Chevrolet |
| Modelo Veículo | LS Gen III/IV |
| Block Height | 9.240 in |
| Bore - Actual | 4.125 in |
| Bore - Oversize | STD in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.115 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 @ 70cc |
| Cylinder Head | GM LS7 / LSX 12 DEG |
| Displacement | 427 ci |
| Dome Volume | -30.0 cc |
| GTIN | 00193564039675 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Head Type | Inverted Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | JG31F8-4125-2 |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.000 in |
| Weight - Nominal | 427 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE Pistons Kit Chevy LS7 DISH/INVDM -30CC B:4.125” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.