JE-Pistons Kit BMW S54B32 87.00 mm 9.0:1(ASY)
1 131,93 €
2 em stock
REF:
JE-297115
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.2L 24v – S54B32 |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.30 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.20- mm |
| Dome Volume | -29.3 cc |
| GTIN | 00193564037749 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 178,00 mm |
| Package Length | 383,00 mm |
| Package Weight | 3678.00 g |
| Package Width | 338,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JG-1006-3425 |
| Weight - Nominal | 306 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW S54B32 87.00 mm 9.0:1(ASY)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.