JE-Pistons Kit BMW N55B30 pin:22 9.5:1 84.50mm Ultra
1 430,95 €
Esgotado
REF:
JE-367880
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – N55B30 |
| Bore - Actual | 84.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.40 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.6:1 |
| Deck Clearance | 0.05 mm |
| Dome Volume | -14.7 cc |
| GTIN | 00193564214560 |
| Head Volume | 9.5:1 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 180,00 mm |
| Package Length | 328,00 mm |
| Package Weight | 4072.00 g |
| Package Width | 357,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | UX1006-3327 |
| Rod Length | 144.25 mm |
| Skirt Type | FSR |
| Stroke | 89.60 mm |
| Weight - Nominal | 340 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW N55B30 pin:22 9.5:1 84.50mm Ultra” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.