Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – N54B30 |
| Bore - Actual | 85.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.60 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Dome Volume | -22.7 cc |
| GTIN | 00193564047632 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3346 |
| Weight - Nominal | 312 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons kit BMW N54B30 85.00mm 9.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.