JE-Pistons Kit BMW/MINI B48B20 10.5:1 83.00mm
790,22 €
9 em stock
REF:
JE-384915
Categoria: Accessórios
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW, Mini |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – B48 |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 33.20 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Dome Volume | -13.2 cc |
| Package Height | 139,00 mm |
| Package Length | 287,00 mm |
| Package Weight | 2166.00 g |
| Package Width | 153,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1201-3268 |
| Weight - Nominal | 317 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW/MINI B48B20 10.5:1 83.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.