JE-Pistons Kit BMW M50/S50B30 86.00 mm 11.5:1(US)
1 131,93 €
Esgotado
REF:
JE-297181
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | BMW |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – S50B30US |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | 0.10- mm |
| Dome Volume | -8.8 cc |
| GTIN | 00193564037800 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3386 |
| Weight - Nominal | 300 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit BMW M50/S50B30 86.00 mm 11.5:1(US)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.