JE-Pistons Kit 4U-GSE/FA20 pin:22 10.5:1 87.00mm Ultra
961,07 €
Esgotado
REF:
JE-367901
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru, Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4U-GSE, 2.0L 16v – FA20, 2.0L 16v – FA20DIT |
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore - Oversize | 1.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.75 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Deck Clearance | 0.05 mm |
| Dome Volume | -11.3 cc |
| GTIN | 00193564215765 |
| Head Volume | 10.5:1 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | UX1004-3425 |
| Rod Length | 129.30 mm |
| Skirt Type | FSR |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | – g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit 4U-GSE/FA20 pin:22 10.5:1 87.00mm Ultra” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.