JE Pistons Kit 351 STROKER DISH B:4.145
1 357,00 €
JE Pistons Kit 351 SBF DOME B:4.135
1 264,46 €
JE Pistons Kit 351 STROKER DISH B:4.155
1 357,00 €
Esgotado
REF:
JE-338249
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Block Height | 9.480 in |
| Bore - Actual | 4.155 in |
| Bore - Oversize | .030 in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.230 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.9 @ 64cc |
| Cylinder Head | Small Block Ford 20 DEG |
| Displacement | 445 ci |
| Dome Volume | -30.0 cc |
| GTIN | 00193564033581 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Head Type | Inverted Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | J100F8-4155-5 |
| Rod Length | 6.200 in |
| Stroke | 4.100 in |
| Weight - Nominal | 471 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE Pistons Kit 351 STROKER DISH B:4.155” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.