JE Pistons Kit 351 STROKER DISH B:4.125
1 357,00 €
JE Pistons Kit 351 STROKER FT B:4.125
1 264,46 €
JE Pistons Kit 351 STROKER DISH B:4.125
1 357,00 €
Esgotado
REF:
JE-207418
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Block Height | 9.475 in |
| Bore - Actual | 4.125 in |
| Bore - Oversize | STD in |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 1.350 in |
| Compression Ratio - Actual | 9.3 @ 64cc |
| Cylinder Head | Small Block Ford 20 DEG |
| Displacement | 427 ci |
| Dome Volume | -32.0 cc |
| GTIN | 00193564047014 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Head Type | Inverted Dome |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | J100F8-4125-5 |
| Rod Length | 6.125 in |
| Stroke | 4.000 in |
| Weight - Nominal | 486 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE Pistons Kit 351 STROKER DISH B:4.125” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.