Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Block Height | 8.200 in |
| Bore - Actual | 4.125 in |
| Bore - Oversize | .125 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 1.175 in |
| Compression Ratio - Actual | 10.1 @ 64cc |
| Cylinder Head | Small Block Ford 20 DEG |
| Displacement | 347 ci |
| Dome Volume | -5.0 cc |
| GTIN | 00193564030030 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Ring Set Recommended | J10008-4125-5 |
| Rod Length | 5.400 in |
| Stroke | 3.250 in |
| Weight - Nominal | 447 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE Pistons Kit 302 SBF STROKER FT B:4.125” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.