JE-Pistons Cst BTO Ferrari 4.4L 24V 365 GTB4 81.51mm+0.5mmKH
227,56 €
Esgotado
REF:
JE-332320C
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Ferrari |
| Modelo Veículo | 4.4L 24v – 365 GTB/4 |
| Additional Info | Set Requires 12 Pistons – MOQ is 12 Pistons |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.24 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.8:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 7.3 cc |
| Piston Pin Diameter | 18.50 mm |
| Ring Set Included | JG1001-3208 |
| Weight - Nominal | 282 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Cst BTO Ferrari 4.4L 24V 365 GTB4 81.51mm+0.5mmKH” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.