JE-Pistons BTO Single TVR 4.0l (AJP-6)96.25mm(11.0:1) -9.5cc
254,43 €
Esgotado
REF:
JE-314926C
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | TVR |
| Modelo Veículo | 4.0L 24v – APJ6 |
| Additional Info | Set Requires 6 Pistons – MOQ is 6 Pistons |
| Bore - Actual | 96.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.25 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -9.5 cc |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | JC2801-3789 |
| Weight - Nominal | 369 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Single TVR 4.0l (AJP-6)96.25mm(11.0:1) -9.5cc” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.