JE-Pistons BTO Kit PSA 1.6L 16V TU5JP4 78.50mm
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-312389
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – TU5JP4 |
| Bore - Actual | 78.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Deck Clearance | 0.10 mm |
| Dome Volume | -15.4 cc |
| GTIN | 00193564037688 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 19.50 mm |
| Ring Set Included | JC3004-3091 |
| Weight - Nominal | 266 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit PSA 1.6L 16V TU5JP4 78.50mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.