JE-Pistons BTO Kit Peugeot 1.9L 8V XU9JA(11.5:1)83.00MM
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-312432
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Peugeot/Citroën |
| Modelo Veículo | 1.6L 8v – XU5JA, 1.9L 8v – XU9JA |
| Bore - Actual | 83.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 37.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -3.7 cc |
| GTIN | 00193564036971 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3268 |
| Weight - Nominal | 319 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Peugeot 1.9L 8V XU9JA(11.5:1)83.00MM” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.