JE-Pistons BTO Kit Opel 1.6 16V X16XE/X16XEL(11.5:1)79.50MM
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-312427
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Opel |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – X16XE |
| Bore - Actual | 79.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 28.20 mm |
| Compression Ratio - Actual | 11.5:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 2.9 cc |
| GTIN | 00193564042446 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 18.00 mm |
| Ring Set Included | XG7950 |
| Weight - Nominal | 258 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Opel 1.6 16V X16XE/X16XEL(11.5:1)79.50MM” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.