JE-Pistons BTO Kit Cooper S(Tritec)1.6 16V(8.3:1)77.00mm
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-312423
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Mini |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – W11B16 |
| Bore - Actual | 77.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 26.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.3:1 |
| Deck Clearance | 4.00- mm |
| Dome Volume | -1.0 cc |
| GTIN | 00193564046635 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 21.00 mm |
| Ring Set Included | XC7700 |
| Weight - Nominal | 238 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Cooper S(Tritec)1.6 16V(8.3:1)77.00mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.