JE-Nissan VR38DETT(GTR) 95.50 mm (10.0:1)Stroker 94.40mm FSR
1 281,44 €
Esgotado
REF:
JE-321272
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.8L 24v – VR38DETT |
| Bore - Actual | 95.50 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.30 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.0:1 |
| Deck Clearance | 0.50- mm |
| Dome Volume | -3.2 cc |
| GTIN | 00193564034878 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3760 |
| Stroke | 94.40 mm |
| Weight - Nominal | 412 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Nissan VR38DETT(GTR) 95.50 mm (10.0:1)Stroker 94.40mm FSR” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.