JE-Kit Mits. 3000GT/Dodge Stealth 6G72 3.0L 24V V6 (8.0:1)
1 153,30 €
Esgotado
REF:
JE-321330
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Dodge, Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 6G72T |
| Bore - Actual | 91.10 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 31.50 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Deck Clearance | 0.65- mm |
| Dome Volume | -15.5 cc |
| GTIN | 00193564046512 |
| Image Info | These images are actual |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JC2206-3587 |
| Weight - Nominal | 342 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Kit Mits. 3000GT/Dodge Stealth 6G72 3.0L 24V V6 (8.0:1)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.