Darton MID Sleeve Kit Hyun THETA 2 B:86.00 to 90.00mm Flang
1 255,61 €
Esgotado
REF:
800-170-P
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Darton |
|---|---|
| Grupo | Cylinder Sleeves |
| Marca Veículo | Hyundai |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – G4KF |
| Additional Info | 86,00mm to 90,00mm MAX |
| Bore - Actual | 85.60 mm |
| Bore Range | 86.00 to 90.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| Flange Diameter | 117.48 mm |
| Flange Thickness | 10.16 mm |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 139.07 mm |
| Outside Diameter | 97.79 mm |
| Type | MID Sleeve |
| Wall Thickness | 6.10 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Darton MID Sleeve Kit Hyun THETA 2 B:86.00 to 90.00mm Flang” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.