Darton MID Sleeve Kit Ford Ecoboost 2.3L 87.00to90.0mm Flang
1 255,61 €
Esgotado
REF:
700-130
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Darton |
|---|---|
| Grupo | Cylinder Sleeves |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 2.3L 16v – EcoBoost |
| Additional Info | 87,00mm to 90,00mm MAX |
| Bore - Actual | 86.36 mm |
| Bore Range | 87.00 to 90.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| Flange Diameter | 122.94 mm |
| Flange Thickness | 10.16 mm |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 146.05 mm |
| Outside Diameter | 100.33 mm |
| Package Height | 285,00 mm |
| Package Length | 317,00 mm |
| Package Weight | 8090.00 g |
| Package Width | 230,00 mm |
| Type | MID Sleeve |
| Wall Thickness | 6.99 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Darton MID Sleeve Kit Ford Ecoboost 2.3L 87.00to90.0mm Flang” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.