Darton Dry Sleeve Kit Toyota 2JZ-GTE B:85.00 to 87.00m
1 625,98 €
1 em stock
REF:
300-055-SF/DF
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Darton |
|---|---|
| Grupo | Cylinder Sleeves |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Additional Info | 85,00mm to 87,00mm |
| Bore - Actual | 84.46 mm |
| Bore Range | 85.00 to 87.00m mm |
| Country of Origin | USA |
| Flange Diameter | 96.52 mm |
| Flange Thickness | 31.75 mm |
| Flats | 92.96 (Single+Double) mm |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 142.24 mm |
| Outside Diameter | 90.42 mm |
| Package Height | 233,00 mm |
| Package Length | 369,00 mm |
| Package Weight | 7312.00 g |
| Package Width | 368,00 mm |
| Type | Dry Sleeve |
| Wall Thickness | 2.97 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Darton Dry Sleeve Kit Toyota 2JZ-GTE B:85.00 to 87.00m” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.