Boostline Conrod Set Ford SB 6.125"
1 502,87 €
Boostline Conrod Set Ford SB 6.200"
1 502,87 €
Boostline Single Rod Ford SB 6.125″
306,13 €
Esgotado
REF:
FD6125-927S
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Boostline |
|---|---|
| Grupo | Connecting Rods |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | Small Block |
| Big-End Width | 0.940 in |
| Bolt | 7/16 in |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564266033 |
| Housing | 2.252 in |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 266,70 mm |
| Package Length | 38,10 mm |
| Package Weight | 680.39 g |
| Package Width | 101,60 mm |
| Piston Pin Diameter | 0.927 in |
| Rod Length | 6.125 in |
| Small-End Width | 1.000 in |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Boostline Single Rod Ford SB 6.125″” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.