Supertech Valve Spring Kit VW VR6 24v / R32 Dual Spring
1 114,33 €
19 em stock
REF:
SPRK-TC25D-VR6
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.8L 24v – VR6, 3.2L 24v – R32 |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 21mm / 17mm mm |
| GTIN | 01037721241797 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 13.00 mm |
| Inside Diameter Outer | 18.00 mm |
| Kit Spring | SPR-TS25D |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 13.90 mm |
| Open Pressure | 205 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 18.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 25.00 mm |
| Package Height | 63,00 mm |
| Package Length | 243,00 mm |
| Package Weight | 1378.00 g |
| Package Width | 262,00 mm |
| Retainer | RET-K20A3/TC25 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Locator | SEAT-VR624 |
| Seat Locator Qty | 24 |
| Seat Pressure | 80 @ 36.00 |
| Spring Rate | 12.6 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit VW VR6 24v / R32 Dual Spring” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.