Supertech Valve Spring Kit VW/Audi 1.8L 20v
797,04 €
14 em stock
REF:
SPRK-AUDI18T
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.8L 20v T |
| Additional Info | Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 19.50 mm |
| GTIN | 01037721241670 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 21.90 mm |
| Kit Spring | SPR-A2095 ; SPR-H1002D-AU |
| Kit Spring Qty | 20 |
| Max Lift | 13.70 mm |
| Open Pressure | 200 @11 |
| Outside Diameter Inner | 20.50 mm |
| Outside Diameter Outer | 29.10 mm |
| Package Height | 64,00 mm |
| Package Length | 243,00 mm |
| Package Weight | 962.00 g |
| Package Width | 165,00 mm |
| Retainer | RET-AUVIT2 ; RET-AUVE/T1 |
| Retainer Qty | 20 |
| Seat Locator | SEAT-H1000 |
| Seat Locator Qty | 8 |
| Seat Pressure | 80 @ 33.2 |
| Spring Rate | 10.0 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit VW/Audi 1.8L 20v” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.