Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Lotus, Toyota |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – 2ZZ-GE |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 24.90 mm |
| GTIN | 01037721243456 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | SINGLE |
| Inside Diameter Outer | 16.50 mm |
| Kit Spring | SPR-A2416 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 12.50 mm |
| Open Pressure | 178 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | SINGLE |
| Outside Diameter Outer | 24.00 mm |
| Package Height | 67,00 mm |
| Package Length | 248,00 mm |
| Package Weight | 832.00 g |
| Package Width | 172,00 mm |
| Retainer | RET-T2Z/T2 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Pressure | 73 @ 38.50 |
| Spring Rate | 10.5 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota 2ZZ” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.