Supertech Valve Spring Kit Toyota 1JZ/2JZ
871,61 €
4 em stock
REF:
SPRK-2081-SP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 2.5L 24v – 1JZ-GTE, 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 20.70 mm |
| GTIN | 01037721241961 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | Single |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-2081-SP |
| Kit Spring Qty | 24 |
| Max Lift | 12.90 mm |
| Open Pressure | 165 @ 11 |
| Outside Diameter Inner | Single |
| Outside Diameter Outer | 27.50 mm |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 249,00 mm |
| Package Weight | 1196.00 g |
| Package Width | 170,00 mm |
| Retainer | RET-NVG1015/T1 |
| Retainer Qty | 24 |
| Seat Pressure | 60 @ 33.60 |
| Spring Rate | 9.6 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Toyota 1JZ/2JZ” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.