Supertech Valve Spring Kit VW/Audi 2.7L 30v
1 177,43 €
Supertech Valve Spring Kit Toyota 2JZ
1 114,33 €
Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4G63
763,79 €
Esgotado
REF:
SPRK-M1007D-2
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt, 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Additional Info | Dual Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 24.70 mm |
| GTIN | 01037721241779 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 15.20 mm |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-M1007D-2 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.30 mm |
| Open Pressure | 243 @ 11.5 |
| Outside Diameter Inner | 20.00 mm |
| Outside Diameter Outer | 28.10 mm |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 249,00 mm |
| Package Weight | 1412.00 g |
| Package Width | 169,00 mm |
| Retainer | RET-M65/TSTD |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-M1007D |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 100 @ 39 |
| Spring Rate | 12.5 |
| Valve Seal | VS-H6.6E |
| Valve Seal Qty | 16 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4G63” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.