Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt, 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Additional Info | Single Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 24.70 mm |
| GTIN | 01037721241777 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | Single |
| Inside Diameter Outer | 20.00 mm |
| Kit Spring | SPR-M1007S |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.90 mm |
| Open Pressure | 200 @ 11.5 |
| Outside Diameter Inner | Single |
| Outside Diameter Outer | 28.10 mm |
| Package Height | 68,00 mm |
| Package Length | 247,00 mm |
| Package Weight | 1064.00 g |
| Package Width | 172,00 mm |
| Retainer | RET-M65/T1 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Pressure | 76 @ 39.6 |
| Spring Rate | 10.5 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4G63” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.