Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4G63
783,99 €
Esgotado
REF:
SPRK-M1007BE-2
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt, 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.80 mm |
| GTIN | 01037721241773 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 18.80 mm |
| Kit Spring | SPR-M1007BE-2 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 14.00 mm |
| Open Pressure | 248 @ 11.5 |
| Outside Diameter Inner | 24.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 28.00 mm |
| Retainer | RET-M65-TBE |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-M65BE-2 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 98 @ 37.2 |
| Spring Rate | 12.8 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4G63” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.