Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4G63
783,99 €
3 em stock
REF:
SPRK-M1007BE-1
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Mitsubishi |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4G63 6-bolt, 2.0L 16v – 4G63 7-bolt |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.80 mm |
| GTIN | 01037721241774 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 14.50 mm |
| Inside Diameter Outer | 18.80 mm |
| Kit Spring | SPR-M1007BE-1 |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 15.30 mm |
| Open Pressure | 230 @ 11.5 |
| Outside Diameter Inner | 24.20 mm |
| Outside Diameter Outer | 28.00 mm |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 249,00 mm |
| Package Weight | 1080.00 g |
| Package Width | 172,00 mm |
| Retainer | RET-M65-TBE |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Locator | SEAT-M65BE-1 |
| Seat Locator Qty | 16 |
| Seat Pressure | 80 @ 38.6 |
| Spring Rate | 12.8 |
| Valve Seal | VS-H6.6E |
| Valve Seal Qty | 16 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Mitsubishi 4G63” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.