Supertech Valve Spring Kit Ford 1.6L EcoBoost
690,62 €
Esgotado
REF:
SPRK-FE56BE
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Supertech |
|---|---|
| Grupo | Valve Spring Kits |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 1.6L 16v – EcoBoost |
| Additional Info | Beehive Valve Spring Kit |
| Coil Bind | 22.20 mm |
| GTIN | 01037721243302 |
| Image Info | These images are representative |
| Inside Diameter Inner | 12.30 mm |
| Inside Diameter Outer | 16.80 mm |
| Kit Spring | SPR-FE56BE |
| Kit Spring Qty | 16 |
| Max Lift | 12.20 mm |
| Open Pressure | 155 @ 10 |
| Outside Diameter Inner | 18.80 mm |
| Outside Diameter Outer | 23.30 mm |
| Package Height | 65,00 mm |
| Package Length | 249,00 mm |
| Package Weight | 654.00 g |
| Package Width | 172,00 mm |
| Retainer | RET-MC56/T1 |
| Retainer Qty | 16 |
| Seat Pressure | 57 @ 34.4 |
| Spring Rate | 9.8 |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Supertech Valve Spring Kit Ford 1.6L EcoBoost” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.