Piper Camshaft Rover K Series 16v Race
1 027,39 €
Piper Camshaft Rover K Series 16v Race
1 027,39 €
Piper Camshaft Rover K Series 16v Race
1 027,39 €
Esgotado
REF:
ARKBP300MB
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Duration Exhaust | 280 deg |
| Duration Intake | 280 deg |
| Full Exhaust Lift | 106 deg |
| Full Intake Lift | 104 deg |
| Power Band | 3200-8000 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 2.75 mm |
| TDC Intake Lift | 3.08 mm |
| Timing Exhaust | 70 – 30 deg |
| Timing Intake | 34 – 66 deg |
| Type | Race |
| Valve Exhaust Clearance | 0.25 mm |
| Valve Exhaust Lift | 11.18 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.20 mm |
| Valve Intake Lift | 11.23 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Rover K Series 16v Race” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.