Piper Camshaft Ford 2.0L EcoBoost Ultimate Road
1 116,05 €
1 em stock
REF:
FECO20BP285B
Categoria: Accessories
Informação adicional
| Brands | piper-cams |
|---|---|
| Grupo | Camshafts |
| Marca Veículo | Ford |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – EcoBoost |
| Duration Exhaust | 256 deg |
| Duration Intake | 264 deg |
| Full Exhaust Lift | 104 deg |
| Full Intake Lift | 129 deg |
| Package Height | 85,00 mm |
| Package Length | 571,00 mm |
| Package Weight | 4594.00 g |
| Package Width | 125,00 mm |
| Power Band | 2000-7500 rpm |
| TDC Exhaust Lift | 1.33 mm |
| TDC Intake Lift | 0.14 mm |
| Timing Exhaust | 52 – 24 deg |
| Timing Intake | 3 – 81 deg |
| Type | Ultimate Road |
| Valve Exhaust Clearance | 0.30 mm |
| Valve Exhaust Lift | 9.70 mm |
| Valve Intake Clearance | 0.25 mm |
| Valve Intake Lift | 10.85 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Piper Camshaft Ford 2.0L EcoBoost Ultimate Road” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.