Nissan 300ZX VG30DETT 3.0 Ltr 24V V6 Turbo (-9Cc) ’90-96
996,30 €
Esgotado
REF:
WK549M875AP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – VG30DETT |
| Bore - Actual | 87.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1-8.9:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.16- mm |
| Dome Volume | -9.0 cc |
| GTIN | 00193564075147 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 119,38 mm |
| Package Length | 259,08 mm |
| Package Weight | 2222.60 g |
| Package Width | 487,68 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8750XX |
| Weight - Nominal | 335 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Nissan 300ZX VG30DETT 3.0 Ltr 24V V6 Turbo (-9Cc) ’90-96” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.