JE-Pistons Kit Toyota 2JZGTE Dish 86.50mm 8.0:1
1 131,93 €
Esgotado
REF:
JE-252059
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Toyota |
| Modelo Veículo | 3.0L 24v – 2JZ-GTE |
| Bore - Actual | 86.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 34.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -20.8 cc |
| GTIN | 00193564215925 |
| Image Info | These images are representative |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1006-3405 |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 330 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Toyota 2JZGTE Dish 86.50mm 8.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.