Wiseco Piston Kit Yamaha Vector ’05-08/Nytro ’08-15 12.5:1
588,53 €
Esgotado
REF:
WSK1366
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Yamaha |
| Modelo Veículo | FX Nytro, FX Nytro MTX, FX Nytro MTX SE, FX Nytro RTX, FX Nytro XTX, Nytro, RS Rage, RS Vector, RS Vector Mountain, RS Venture, VK Professional |
| Ano | 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 |
| Additional Info | Only includes Head Gasket |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | 3.00 mm |
| Bore - Standard | 79.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 12.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Cylinders | 3 |
| Displacement | 1049 cc |
| GTIN | 00193564159977 |
| Piston Head Type | Domed |
| Stroke | 66.20 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Yamaha Vector ’05-08/Nytro ’08-15 12.5:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.