Wiseco Piston Kit Subaru WRX STI EJ257 2.5L 16V 4 cyl. (-19c
639,90 €
6 em stock
REF:
WK598M100AP
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru |
| Modelo Veículo | 2.5L 16v – EJ255, 2.5L 16v – EJ257 |
| Bore - Actual | 100.00 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 30.70 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.0:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.30- mm |
| Dome Volume | -19.0 cc |
| GTIN | 00193564076564 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 223,52 mm |
| Package Weight | 2585.48 g |
| Package Width | 347,98 mm |
| Piston Pin Diameter | 23.00 mm |
| Ring Set Included | 10000VF |
| Stroke | 79.00 mm |
| Weight - Nominal | 385 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Subaru WRX STI EJ257 2.5L 16V 4 cyl. (-19c” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.