Wiseco Piston Kit Nissan SR20DET Turbo 2.0L 16V
639,90 €
2 em stock
REF:
WK556M8625AP
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – SR20DET |
| Bore - Actual | 86.25 mm |
| Bore - Oversize | 0.25 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | Armor Plating |
| Compression Height | 32.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 9.1:1-9.25:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -12.0 cc |
| GTIN | 00193564075307 |
| Image Info | These images are representative |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 109,22 mm |
| Package Length | 198,12 mm |
| Package Weight | 1905.09 g |
| Package Width | 226,06 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | 8625XX |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 330 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Nissan SR20DET Turbo 2.0L 16V” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.