Wiseco Piston Kit VW Beetle Type 1/2/3 Kit ’67> 1.378
551,45 €
Esgotado
REF:
WK001ESV
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 1.5L 8v – BEETLE |
| Bore - Actual | in |
| Bore - Oversize | STD |
| Bore - Standard | 3.701 in |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 35.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | – |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | 0 FT cc |
| GTIN | 00193564074713 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | 2618 |
| Package Height | 111,76 mm |
| Package Length | 220,98 mm |
| Package Weight | 2540.12 g |
| Package Width | 350,52 mm |
| Piston Head Type | Flat Top |
| Piston Pin Diameter | 3.701 in |
| Ring Set Included | 3701E |
| Weight - Nominal | 295 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit VW Beetle Type 1/2/3 Kit ’67> 1.378” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.