Wiseco Piston Kit KTM125SX ’07-26 + Husqv. TC/TE125 ’14-26
129,42 €
5 em stock
REF:
W786M05600
Categoria: Powersports
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Bore - Standard | 54.00 mm |
| Bore - Actual | 56.00 mm |
| Bore - Oversize | 2.00 mm |
| Total Height | 58.00 mm |
| Piston Pin Hole Diameter | 15.00 mm |
| Compression Height | 22.00 mm |
| Ring Locating Pin (E) | 0.00 mm |
| Ring Locating Pin (F) | – mm |
| Boss Space In | 20.70 mm |
| Piston Head Type | Flat |
| Skirt Coating | Armorglide Coating |
| Additional Info | Forged Piston |
| OEM Reference No | 503.30.207.100 |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564136879 |
| Piston Ring Part # | W2205CS |
| Piston Pin Part # | WS467 |
| Circlip Part # | WCW15 |
| Package Height | 82,55 mm |
| Package Length | 76,20 mm |
| Package Weight | 226.80 g |
| Package Width | 76,20 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit KTM125SX ’07-26 + Husqv. TC/TE125 ’14-26” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.