Wiseco Piston Kit Ski-Doo 248/503/521cc 2894LK
144,54 €
2 em stock
REF:
W2373M07350
Categoria: Motas
Informação adicional
| Brands | Wiseco |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Moto Ski, Ski-Doo |
| Modelo Veículo | Alpine 500 (503 Engine), Blizzard 5500 (503 Engine), Blizzard 5500 MX (503 Engine), Cheyenne (253 Engine), Citation (253 Engine), Citation 3500 (253 Engine), Escapade (253 Engine), Everest 500 (503 Engine), Formula DeLuxe 500 (503 Engine), Formula Plus 521 (536 Engine), Formula SL (253 Engine), Future 500 / 500 E, Grand Prix Special, Grand Touring (253 Engine), Mirage I, MX Z Fan 500 (503 Engine), Safari 503 (503 Engine), Skandic 277 (253 Engine), Skandic 500 (503 Engine), Skandic Sport 500 (503 Engine), Skandic SWT 500 (503 Engine), Skandic WT 550 (550F Engine), Sonic, Summit Fan 500 (536 Engine), Touring 500 (503 Engine), Tundra (253 Engine), Voyager (253 Engine) |
| Ano | 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 |
| Bore - Actual | 73.50 mm |
| Bore - Oversize | 1.50 mm |
| Bore - Standard | 72.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564145871 |
| Package Height | 101,60 mm |
| Package Length | 88,90 mm |
| Package Weight | 272.16 g |
| Package Width | 88,90 mm |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “Wiseco Piston Kit Ski-Doo 248/503/521cc 2894LK” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.