JE-Pistons Pin Staight Wall (20.62×63.50mm)
31,30 €
Esgotado
REF:
JE-812-2500-12-52S
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Piston Pins |
| Build Type | Build to Stock |
| Coating | None |
| Country of Origin | USA |
| Edge Type | Sharp |
| GTIN | 00193564005717 |
| Image Info | These images are representative |
| Length | 2.500 in |
| Material Type | 52100 High Carbon Steel, Through Hardened |
| Outside Diameter | .812 in |
| Outside Diameter Alt | 20.6248 mm |
| Series | 52 Series |
| Wall Thickness | 0.120 in |
| Wall Type | Straight |
| Weight - Nominal | 83 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Pin Staight Wall (20.62×63.50mm)” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.