JE-Pistons Kit Sub BRZ FA20/Toy GT-86 4U-GSE (10.5:1) 86.0mm
768,85 €
Esgotado
REF:
JE-315117
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Subaru, Toyota |
| Modelo Veículo | 2.0L 16v – 4U-GSE, 2.0L 16v – FA20 |
| Bore - Actual | 86.00 mm |
| Bore - Oversize | STD mm |
| Bore - Standard | 86.00 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.75 mm |
| Compression Ratio - Actual | 10.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Deck Clearance | 0.06 mm |
| Dome Volume | -10.2 cc |
| GTIN | 00193564005199 |
| Head Volume | 39.00 cc |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 138,00 mm |
| Package Length | 269,00 mm |
| Package Weight | 2060.00 g |
| Package Width | 149,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3386 |
| Skirt Type | FSR series (Forged Side Relief) |
| Stroke | 86.00 mm |
| Weight - Nominal | 312 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Sub BRZ FA20/Toy GT-86 4U-GSE (10.5:1) 86.0mm” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.