JE-Pistons BTO Kit Fiat Coupe 2.0L 20V 175A 82.00mm 8.0:1
961,07 €
Esgotado
REF:
JE-312403
Categoria: Automotive
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Fiat |
| Modelo Veículo | 2.0L 20v – 5-cyl Turbo |
| Bore - Actual | 82.00 mm |
| Bore - Oversize | Std. mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.0:1 |
| Deck Clearance | – mm |
| Dome Volume | -8.0 cc |
| GTIN | 00193564037602 |
| Image Info | These images are representative |
| Package Height | 171,00 mm |
| Package Length | 162,00 mm |
| Package Weight | 618.00 g |
| Package Width | 161,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 22.00 mm |
| Ring Set Included | JG1005-3228 |
| Weight - Nominal | 294 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons BTO Kit Fiat Coupe 2.0L 20V 175A 82.00mm 8.0:1” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.