JE-Pistons Kit Nissan CA18DET 83.50mm 8.5:1 Asym.
726,16 €
Esgotado
REF:
JE-302300
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Nissan |
| Modelo Veículo | 1.8L 16v – CA18DET |
| Bore - Actual | 83.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 30.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0.05- mm |
| Dome Volume | -0.5 FT cc |
| GTIN | 00193564040428 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 144,00 mm |
| Package Length | 266,00 mm |
| Package Weight | 1974.00 g |
| Package Width | 152,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1004-3287 |
| Weight - Nominal | 295 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Nissan CA18DET 83.50mm 8.5:1 Asym.” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.