JE-Pistons Kit Audi RS2 5-Cyl. 81.50mm 8.5:1 Asym.
939,73 €
Esgotado
REF:
JE-302229
Categoria: Carros
Informação adicional
| Brands | JE |
|---|---|
| Grupo | Pistons |
| Marca Veículo | Volkswagen/Audi |
| Modelo Veículo | 2.2L 20v – RS2 |
| Bore - Actual | 81.50 mm |
| Bore - Oversize | 0.50 mm |
| Build Type | Build to Stock |
| Compression Height | 32.80 mm |
| Compression Ratio - Actual | 8.5:1 |
| Deck Clearance | 0 mm |
| Dome Volume | -8.3 cc |
| GTIN | 00193564005410 |
| Image Info | These images are actual |
| Package Height | 187,00 mm |
| Package Length | 382,00 mm |
| Package Weight | 3098.00 g |
| Package Width | 515,00 mm |
| Piston Pin Diameter | 20.00 mm |
| Ring Set Included | JG1005-3209 |
| Weight - Nominal | 285 g |
Avaliações (0)
Seja o primeiro a avaliar “JE-Pistons Kit Audi RS2 5-Cyl. 81.50mm 8.5:1 Asym.” Cancelar resposta

Avaliações
Ainda não existem avaliações.